Książki o edukacji i podróżach

Znajdziecie tu książki, naszego autorstwa lub współautorstwa, w których opisujemy i prezentujemy naszą przygodę z edukacją domową, realizowaną pod hasłem Edukowanie przez podróżowanie w formie wypraw autostopowych i pieszych, z plecakiem i namiotem, po Polsce i krajach Europy aż po Gruzję...

Autostopem ku dorosłości

Autostopem ku dorosłości - strona tytułowa

Autostopem ku dorosłości jest książką z naszej ostatniej, wspólnej wyprawy. Książką nietypową – będącą połączeniem dziennika z podróży pisanego spontanicznie po drodze i zdjęć ilustrujących opisane historie. Książką sentymentalną – kończącą w naszym życiu etap, w którym rodzic jest przewodnikiem dla swojego dziecka, a dziecko “impulsem” do działania dla rodzica.

«Więcej o książce» Data publikacji: 13/09/2011

Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka

Edukacja domowa w Polsce. Teoria i praktyka, okładka

Zjawisko edukacji poza zinstytucjonalizowanymi formami nauczania stało się przedmiotem refleksji autorów zamieszczonych w niniejszym zbiorze artykułów. Podjęli oni próbę opisania edukacji domowej tak poprzez osobiste świadectwo człowieka w nią zaangażowanego, jak i okiem zdystansowanego obserwatora. Tak szeroka perspektywa daje czytelnikowi możliwość obiektywnego zapoznania się z tą coraz popularniejszą ścieżką edukowania.

«Więcej o książce» Data publikacji: 01/09/2009