Recenzje własne

Recenzje ciekawych książek, publikacji internetowych, programów i materiałów edukacyjnych i innych przydatnych rodzicom w wychowaniu i edukacji dzieci.

Ku doskonałości. 30 dni pracy nad sobą

GWP - Ku doskonałości - Iwona Majewska-Opiełka

"Nic błahego! Nadaję codziennie sens mojemu życiu. Afirmuję radość istnienia. Prowadzi mnie poczucie wartości, odpowiedzialny wybór i kompas spójności wewnętrznej."

«Czytaj recenzję» 22.11.2010

5 prostych sposobów radzenia sobie z lękiem

GWP - 5 prostych sposobów radzenia sobie z lękiem - Borwin Bandelow

"Lęk nie tylko paraliżuje, lecz zawiera także nieskończoność możliwości, które stanowią motor ludzkiego rozwoju." - Soren Kirkegaard

«Czytaj recenzję» 22.11.2010

Szczęście to nie przypadek

GWP - Szczęście to nie przypadek - John Krumboltz, Al Levin

Stare tureckie przysłowie głosi: "Bez względu na to, jak daleko zaszedłeś idąc w złym kierunku - zawróć z tej drogi". Książka o tym, dlaczego warto zrezygnować z kurczowego trzymania się złych wyborów, by dać sobie szansę na skorzystanie z lepszych możliwości.

«Czytaj recenzję» 22.11.2010

Asertywność. Sięgnij po to, czego chcesz nie raniąc innych

GWP - Asertywność - Robert Alberti, Michael Emmons

Spotkałam się z twierdzeniem, że asertywność to tylko umiejętność mówienia "nie". Jakże to uproszczone pojmowanie asertywności.
To czym tak naprawdę jest asertywność?

«Czytaj recenzję» 22.11.2010

Jak dobrze być sobą. O poczuciu własnej wartości

GWP - Jak dobrze być sobą - Nathaniel Branden

Książka w bardzo sensowny, prosty i składny sposób przedstawia problematykę poczucia własnej wartości. Branden cofa się do początków pojawienia się tego terminu i prób jego definiowania. Wskazuje, że łatwo jest mylić poczucie wartości z poczuciem ważności, bądź je uzależniać od opinii innych ludzi nas oceniających.

«Czytaj recenzję» 22.11.2010

Trening interpersonalny

WAB - Trening interpersonalny - Krzysztof Jedliński

Wyobraźmy sobie katastrofę statku lub samolotu. Sytuacja dobrze znana z wielu filmów i książek. Ratuje się grupa rozbitków i po pierwszej radości z ocalenia zaczyna doznawać mieszanych uczuć. Trzeba zacząć działać, grupa musi funkcjonować jako całość ale także pamiętać o każdym z osobna.

«Czytaj recenzję» 22.11.2010